in

Bartın Amasra’da Maden Ocağı Patlaması | Can Kaybı 41’e Yükseldi !

Bartın Patlama Açıklamalar Can Kaybı 41'e yükseldi
Bartın Patlama Açıklamalar Can Kaybı 41'e yükseldi

Bartın Amasra’da Maden Ocağı Patlaması | Can Kaybı 41’e Yükseldi !

Bartın Amasra’da Maden Ocağı Patlaması | Can Kaybı
41’e Yükseldi !

Bartın Amasra’da dün gerçekleşen patlamadan yeni açıklamalar iletildi. Olayın ardından olay yerine giden içişleri bakanı Süleyman Soylu, enerji ve tabii kaynaklar bakanı Fatih Dönmez, çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Vedat Bilgin maden kazasıyla ilgili yeni açıklamalarda bulundular. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan patlamanın gerçekleştiği maden ocağında ki son işçiye ulaşıldığını ve hayatını kaybedenlerin sayısının 41 olduğunu açıkladı.

Bakanlar Son Durumu Açıkladı

Süleyman Soylu:

“Sabah saat 07:30 itibariyle gece yaptığımız 26 şehidimizin açıklamasından sonra 14 şehidimize daha ulaştık yani 40 şehidimize ulaşmış olduk. Ve yine orada bir kısımda yangın olmasına rağmen kahraman madencilerimiz arama kurtarmacılarımız arkadaşlarını orada bırakmamak için büyük bir fedakarlık ortaya koydu hepsine minnettarız ve 40 madencimizi 40 şehidimizi çıkardık buradan hastanelere ulaştırdık 11 yaralımız da hastanelerde.

Madencilerimiz ve onların aileleri ile birlikte Türkiye’de bu mesleği yapan herkesin hem gözleri hem kulakları hem bütün kalbi buradaydı. Türkiye’nin çoğu yerinden gerek arama kurtarma gerek yardım için tüm kurumlarımız ve konuya yetkin olan enerji bakanlığımızın bütün kurumları hem yardım hem destek hizmetleri için burada bulunan AFAD’dan sağlık bakanlığımıza kadar tüm kurumlarımız, ambulans uçaklarımızdan tüm sağlık personellerimiz seferber oldu. Arzu ederdik ki burada hiçbir kaybımız olmadan sizlere bu açıklamayı yapabilelim” dedi.

Bakan Fatih Dönmez, maden kazasıyla ilgili bilgi verirken gözyaşlarını tutamadı :

“AFAD’ımıza bize vermiş olduğu destekten dolayı UMKE sağlık personellerine teşekkür ediyorum. Tabii bizim için bir üzüntülü tarafta daha üç hafta önce burada biz Türk-İş Başkanımız ile bu kardeşlerimizle birlikteydik, helalleştik ama arkasını getiremedik. İnşallah bir daha böyle acıları rabbim bize yaşatmaz, teşekkür ediyorum” dedi.
Fatih Dönmez: “Galerideki yangın büyük oranda kontrol altına alındı.”

Vedat Bilgin:

“Ateş düştüğü ocağı yakar ama bugün bu acıyı hepimiz hissediyoruz. Bu zor dönemde, ateş karşısında, yerin altında arkadaşlarını kurtarmak için mücadele eden işçi kardeşlerimize, onların mücadelesine saygı duyuyorum, onları tebrik ediyorum, onlara teşekkür ediyorum. Milletimizin acısı büyük, madencilerimizin acısı büyük. Emekçilerimizle böyle bir acıyla karşılaşmak, onların yanında olmak, çok hüzün verici bir şey. Allah yakınlarına sabır versin, madencilere sabır versin. Milletimizin başı sağ olsun.” dedi.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

25 Comments

Bartın'da Maden Ocağı Patlaması

Bartın’da Maden Ocağında Patlama Meydana Geldi !

Van Gogh'un Ayçiçeklerine Domates Çorbası Şoku

Van Gogh’un Ayçiçeklerine Domates Çorbası Şoku