in

Bartın’da Maden Ocağında Patlama Meydana Geldi !

Bartın'da Maden Ocağı Patlaması
Bartın'da Maden Ocağı Patlaması

Bartın’da Maden Ocağında Patlama Meydana Geldi ! Açıklamalar, Patlamanın Nedeni ?

Bartın’da maden ocağında patlama!

Son dakika: Can kaybı 25’e yükseldi

Bartın’da TTK (Türkiye Taşkömürü Kurumu) Amasra Taşkömürü İşletme Müessesine bağlı olan maden ocağında bugün saat 18:15 sularında eksi 300 kotunda ne yazık ki bir patlama yaşandı. Bartın Valiliğinin yaptığı açıklamada “Şu ana dek 36 maden işçimiz kaza alanından çıkarılmıştır. Çıkarılan işçilerimizden 25’i hayatını kaybetmiş olup, 6 maden işçimiz tedavileri için İstanbul’a sevk edilmiştir. 5 işçimizin tedavisi ilimizdeki hastanelerde devam etmektedir. Hayatını kaybeden madenci kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz” denildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Bartın’a giderek kurtarma çalışmalarını yerinde takip ve koordine edeceği söylenildi.

Bakan Soylu’dan Açıklama

Patlama sonrasında olay yerine gelen içişleri bakanı Süleyman Soylu şu açıklamalarda bulundu:
“Patlamanın akabinde arama kurtarma ekipleri müdahale ettiler. Buraya gelen teknik tüm ekip arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyorlar. Olayın başından itibaren arama kurtarmaya nezaret ediyor. 2 ambulans uçak intikal ettirildi. Çok üzüntü duyduğumuz tabloyla karşı karşıyayız. 110 kardeşimiz çalışıyordu. Bir kısmı kendisi çıktı. Bir kısmı ise kurtarıldılar. Riskli bölgede 49 kardeşimiz vardı. 21 kardeşimiz hastaneye intikal etti. 14 kardeşimiz hayatını kaybetti. 3 kardeşimiz yoğun bakımda. Allah oradaki kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Milletimizin başı sağ olsun. Bilgi aldıkça sizlere intikal ettireceğiz. Farklı bilgilere vatandaşlarımızın itibar etmemesini istiyoruz.”

Bakan Dönmez’den Açıklama

Şu ana kadar yapılabilen değerlendirmelere göre patlamanın nedeninin ‘grizu’ olduğunu belirterek açıklamasına şu şekilde devam etti :
“Yaralılarımız var. Galerilerimizde havalandırma çalışıyor. Herhangi bir eksikliğimiz yok. Başımız sağolsun diyorum. İçeride devam eden yangın yok. Müdahale eden arkadaşlarımız deneyimli.”

Patlama İle Alakalı Soruşturma Başlatıldı

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığından edinilen bilgiye göre, Bartın Amasra’da ki yaşanan bu maden kazası ile ilgili Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmış ve bu olayla ilgili 3 savcı görevlendirilmiştir.

Bakan Bozdağ’dan Açıklama

“Madende mahsur kalan işçilerimizin sağ ve salimen kurtarılması hepimizin en büyük dileğidir. Patlamayla ilgi Amasra Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlatmıştır. Hadise bütün boyutlarıyla soruşturulacaktır” dedi.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

33 Comments

Http ve Https Nedir ? Farkları Nelerdir ?

Http ve Https Nedir? Farkları Nelerdir ?

Bartın Patlama Açıklamalar Can Kaybı 41'e yükseldi

Bartın Amasra’da Maden Ocağı Patlaması | Can Kaybı 41’e Yükseldi !