in ,

EMEKLİLERE 100. YIL İKRAMİYESİ VE YENİ MAAŞ DÜZENLEMESİ

Emeklilere 29 Ekim’de ikramiye mi verilecek, 3. ikramiye ne kadar olacak? Emekliye Cumhuriyet ikramiyesi (100. yıl ikramiyesi) son durum gelişmeleri!

EMEKLİLERE 100. YIL İKRAMİYESİ VE EMEKLİ ARA ZAMMI, YENİ MAAŞ DÜZENLEMESİ
EMEKLİLERE 100. YIL İKRAMİYESİ VE EMEKLİ ARA ZAMMI, YENİ MAAŞ DÜZENLEMESİ

EMEKLİLERE 100. YIL İKRAMİYESİ VE YENİ MAAŞ DÜZENLEMESİ

EMEKLİLERE 100. YIL İKRAMİYESİ VE EMEKLİ ARA ZAMMI

Emekli maaşlarına Temmuz ayında %25 oranında bir zam gelmişti, emekliler bu orandan pek memnun kalmadılar ve şikayetler git gide artmaya başladı. Hükümet emekli maaşlarına yeni düzenleme yapmak için çalışmalara başladı. Emekliler bu yeni düzenlemeyi merakla beklerken, Cumhuriyet’in 100. yılına özel bir ikramiye haberi geldi

EMEKLİYE 100. YIL İKRAMİYESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçim sıkıntılarını bir nebze de olsa azaltmak için talimat verdi ve bu talimatın ardından çalışmalara başlandı. Maaş düzenlemesinin önümüzdeki günlerde netlik kazanması bekleniyor. Emeklilere bayram ikramiyeleri dışında bir seferlik üçüncü bir ikramiye verileceği duyuruldu. Cumhuriyet’in 100. yılına özel emekliye tek seferlik bir ikramiye gündemde ve rakamı netleşti.

100. YIL İKRAMİYESİ 5 BİN TÜRK LİRASI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı bu konu hakkında çalışmalarını sürdürüyordu ve ikramiyenin en son 5 bin Türk lirası olması kararına vardılar. Şu anda bu rakamda uzlaşı sağlandı fakat çalışmalar hala devam ediyor ve çalışmalar bittikten sonra 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde kamuoyuna net bir açıklama yapılması bekleniyor.

EMEKLİ MAAŞINDA YENİ DÜZENLEME YOLDA

Emekliyi memnun etmeyen zam oranından sonra yeni maaş düzenlemeleri için çalışmalar hızlandırıldı. Ekim ayında meclisin yaptığı açıklama baz alındığında; emekli zammı öncelikli olarak ele alınacak bir konu olmuştu. Çalışmalar devam ediyor ve bu konuda yakında net bir şekilde açıklanacaktır.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

32 Comments

Küflenmiş Gıdalar Tüketilebilir Mi? Hangileri, Nasıl Tüketilmeli? Küflenmiş gıdalar, küfleri alındıktan sonra yenilebilir mi ?

Küflenmiş Gıdalar Tüketilebilir Mi? Hangileri, Nasıl Tüketilmeli?

Anaerkillik Nedir ? Tanımları

Anaerkillik Nedir ? Tanımları