in

Farkında Yaşamak | Neyin, Ne Kadar Farkındasın ?

Farkında Yaşamak
Farkında Yaşamak

Farkında Yaşamak

Bilmenin, ilmin sınırı yoktur. Kimileri hazır bilgilerle yetinmeye çalışırken kimileri ise her geçen gün kendi sınırlarını genişletmeye çalışır. Aslında her ne kadar bilsek de farkında olmadan her an arayış içindeyizdir. Ha aradığımızı buluruz, bulamayız veya bulmak istemeyiz o başka.
Zaten çoğu insan yaşamak için yaşar, hiçbir şeyin farkına varmadan. Çünkü kendilerince amaç edindikleri, farkına varmak ve öğrenmek istedikleri hiçbir şey yoktur. Ama diğerleri için önemli olan yaşamak değil, farkında yaşamaktır. Aynı zamanda her şeyin farkına varmaya çalışmak ve arayış içinde olmaktır. İşte bu arayış içinde olanlar, onları diğer insanlardan bir nebze farklı olmalarını sağlıyor. Onları diğerlerinden farklı kılan davranışları ise araştırıp, incelemeleri, sorgulamaları, her an öğrenmeye ve gelişmeye hazır olmaları, ilim konusunda kendi sınırlarını zorlayıp, sınırsızlaşmaya çalışmalarıdır.
Yani ne kadar çok bilip, öğrenirsen o kadar çok gelişir, olgunlaşır ve farkına varırsın. Ve bu farkında olmanın verdiği bilinç ile yaşamını kendi bireysel seçimlerinle canlı tutarsın.
Hülasa ile farkında olduğun kadar yaşarsın..

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

Cahit Sıtkı Tarancı Ölüm Korkusu

Cahit Sıtkı Tarancı’nın Ölüm Korkusu

Tasarım Tasarmcı Tasarımcının Yeterliliği

Tasarım | Tasarımcı | Tasarımcının Yeterliliği