in ,

Google Arama Hileleri

Google Search Hileleri

Google Arama Search Hileleri
Google Arama Search Hileleri

Google arama motorunu en verimli şekilde kullanmak istiyorsanız sizin için derlediğim bu tüyoları aklınızın bir köşesine yazın ve hangisi ne zaman lazım olursa o zaman kullanın bizden size beleş google hileleri, buyurun efenim.

Google Arama Motorunda – (eksi) İşaretinin Kullanımı

Google üzerinden bir şey aratmak istiyorsunuz fakat aradığınızdan farklı bir şeylerin çıkma ihtimali olduğunu mu düşünüyorsunuz? O zaman sağlıklı bir arama sonucu elde etmek için ve sadece aradığınız şeye ulaşmak için, arattığınız şeyi yazdıktan sonra karşınıza çıkmasını istemediğiniz şeyleri, arama sonucunuzda olmaması gereken kelimeleri “-” işareti ile belirtip arasında boşluk bırakmanız yeterli.

istediğim arama sonucu -istenemeyensonuç -olmamasıgerekenkelime

Google Arama Motorunda ” (tırnak) İşaretinin Kelimeler İle Kullanımı

Özellikle aratmak istediğiniz bir kelime varsa ve ona dikkat çekmek aratmayı onun üzerinden yürütmek istiyorsanız kelimeyi tırnak işaretinin arasına yazık o şekilde aratmanız yeterli olacaktır.

arattığım konu “önemlinokta”

Google Arama Motorunda Filetype Operatörü

Arattığınız şey herhangi bir dosya türünde karşınıza çıksın istiyorsanız aramak istediğiniz konu her neyse onu yazdıktan sonra filetype yazıp iki nokta üst üste işaretini koyarak istenilen dosya türünü belirtip o şekilde aratmanız gerekiyor.

Örnek veriyorum bir kitap aratacağım ve pdf dosyasını bulmak istiyorum

Oğuz Atay Tutunamayanlar filetype:pdf

şeklinde aratıyorum, bu kadar.

Google Arama Motorunda Direkt Tanım Bulma

Bir kelimenin tanımına dolambaçsız ve hızlı bir şekilde ulaşmak istiyorsanız bu özelliği kullanmanız gerekiyor. Anlamını bilmediğinız veya tanımına ihtiyaç duyduğunuz kelimenin direkt olarak tanımına ulaşmak için google search kutusuna aramak istediğiniz kelimeyi yazıp sonuna “tanım” yazıp enter tuşuna tıklıyorsunuz…

müşkülpesent tanım

Google Arama Motorundan Dizi veya Film Önerisi İstemek

Google amca size dizi, film veya izlenecek bir şeyler önersin istiyorsanız muhtemelen çok yalnızsınız bunu google amcaya sormanız beni üzer ama siz üzülmeyin çünkü sizin için harika öneriler sunacaktır. Bunun için google arama kutusuna “ne izlemeli” yazıp entera tıklamanız yeterli. Artık yalnız olmadığınızı hissedebilirsiniz çünkü Google beklentinizi karşılayarak sizin için izlenecek şeyleri sıralamış olacak…

Bu arada “diğer” butonuna tıklayarak seçenekleri genişletmiş ve daha çok öneri görmüş olursunuz. Fare imlecinizi izlemeyi düşündüğünüz şeyin üzerine getirip fragman seçeneğine basarak açılan yeni sekmeden fragmanınızı da izleyebilirsiniz.

ne izlemeli

Bir Google değilim belki ama bugün şanslı gününüzdesiniz, benden size naçizane bir öneri “Yalnızlar” filmini izleyin hem çok seçenekli bir Türk yapımı Yalnızlar (1990) var bir de Güney Kore yapımı Yalnızlar (Aloners) (2021) var…

Google Arama Motorundan Belirli Bir Tarih Aralığına Özel Arama Yapmak

Arama motoruna bulmak istediğiniz her neyse onu yazıp aratıyorsunuz sonrasında araçlar seçeneğine tıklayarak istediğiniz tarih aralığını başlangıç ve bitiş tarihlerini kendiniz seçerek belirtiyorsunuz git seçeneğine tıklayarak istediğiniz tarih aralığında ki aramaları bulmuş oluyorsunuz.

 

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

35 Comments

Aleksitimi Nedir? Duygusal Körlük, Duygu Körlüğü

Aleksitimi Nedir ? | Duygusal Körlük, Duygu Sağırlığı ve Belirtileri

Necip Fazıl Kısakürek Kimdir ? | Eserleri

Necip Fazıl Kısakürek Kimdir ? | Eserleri