in ,

II. Queen Elizabeth Kimdir ? | Öldü mü?

II. Queen Elizabeth Kimdir ? Ne Zaman Öldü?

II. Queen Elizabeth Kimdir ? Öldü Mü?
II. Queen Elizabeth

II. Queen Elizabeth Kimdir ? Ne Zaman Öldü?

Son zamanlarda Queen Elizabeth’in sağlık sorunları ile mücadele ettiğini biliyoruz. Bugün 8 Eylül 2022 tarihinde dünya gündemini meşgul eden bir gelişme yaşandı ve Twitter’da #QueenElizabeth tag’ı ile gündem oldu.

Queen Elizabeth (II. Elizabeth) Kimdir ?

Tam adı Elizabeth Alexandra Mary Windsor, bir gün kraliçe olup tahta çıkacağını hiç düşünmediği için yaşamını ona göre yaşamamış ve hayatını o şekilde sürdürmemiştir.

Tahtın asıl varisleri babası VI. George ve amcası VIII. Edward’dır. 1936’da II. Elizabeth’in büyükbabası kral V. George’un ölümünden sonra amcası VIII. Edward tahta geçmiştir. Ancak bu süreç çok uzun sürmemiştir. Amcası VIII. Edward hükümet ve kilise baskılarından dolayı evliliği tercih edip tahttan çekilmiştir. Ve onun yerine babası VI. George tahta geçmiştir. Babasının tahta çıkmasıyla Elizabeth veliaht olmuş ve “Yüce Presnes Elizabeth” ünvanını almıştır.

6 Şubat 1952’de babası vefat etmiştir Elizabeth ise tahtın yeni sahibesi olmıştur. Babasının vefatından bir yıl kadar sonra tahta çıkmıştır.

Günümüzde de yaptığı her hareketin olay olduğu bu kadının tahta çıkması da bir olaydır.
II. Elizabeth için çok şaşalı, ihtişamlı ve gösterişli bir taç giyme töreni hazırlanmıştır. Bunların hepsi yetersizmiş gibi bu tören televizyonda canlı yayınlanmıştır. Televizyondan yayınlanan ilk kraliyet taç giyme töreni bu şekilde gerçekleşmiştir.

İngiliz Milletler Topluluğu üyesi olan II. Elizabeth on dört ülkenin kraliçesidir. “İngiltere tarihinin en uzun süre tahtta kalan hükümdarı” ünvanına da sahiptir.

Queen Elizabeth Öldü mü ?

Yapılan resmi bir açıklama yok, sadece kraliyet mensupları ülkenin dört bir yanından Queen Elizabeth için Balmoral’da onunla birlikte olmak için onun yanına gidiyorlar.
Haber kanallarında ; Bunların oğulları, kızları, torunları ve kayınvalideleri ve aynı zamanda halka açık kişiler olduğunu belirtiliyor.

Queen Elizabeth’in Hastalığı Nedir ?

Queen Elizabeth 21 Nisan 1926 (96 yıl yaşında) doğumludur , bilinen mevcut bir sağlık sorunu bulunmamaktadır. Yaşlılıktan dolayı hastalanmaktadır.

Son Durum
20:45 08.09.2022 Queen Elizabeth , saray tarafından açıklanan bilgiye göre 96 yaşında Balmoral’da öldü.

What do you think?

Written by Ömer

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

17 Comments

Jason Momoa Bir Mesaj Vermek İçin Saçlarını Kesti

Jason Momoa Bir Mesaj Vermek İçin Saçlarını Kesti

GTA 6 Sızıntısı İnternete Düştü

GTA 6 Sızıntısı İnternete Düştü