in

İzlenmesi Gereken Ödüllü Filmler

İzlenmesi Gereken Ödüllü Filmler

İzlenmesi Gereken Ödüllü Filmler
İzlenmesi Gereken Ödüllü Filmler

İzlenmesi Gereken Ödüllü Filmler

1. “Baba (The Godfather)

“Baba” bir 1972 yapımı film ve En İyi Film dahil üç dalda Oscar ödülü kazandı. Film, New York’ta bir mafya ailesinin lideri Don Vito Corleone’nin ailesinin hikayesini anlatıyor.

2. “Titanik (Titanic)”

“Titanik” bir 1997 yapımı film ve En İyi Film dahil on bir dalda Oscar ödülü kazandı. Film, 1912’de Atlantik Okyanusu’nda gerçekleşen bir gemi kazasını anlatıyor.

3. “Schindler’in Listesi (Schindler’in Listesi)”

“Schindler’in Listesi” bir 1993 yapımı film ve En İyi Film dahil yedi dalda Oscar ödülü kazandı. Film, II. Dünya Savaşı sırasında Polonya’da yaşayan Yahudilerin hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.

4. “Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption)”

“Esaretin Bedeli” bir 1994 yapımı film ve En İyi Film dahil yedi dalda Oscar ödülüne aday gösterildi. Film, haksız yere ömür boyu hapis cezası alan bir bankacının, cezaevindeki hayatını anlatıyor.

5. “Forrest Gump”

“Forrest Gump” bir 1994 yapımı film ve En İyi Film dahil altı dalda Oscar ödülü kazandı. Film, zeka seviyesi düşük bir adamın hayatını anlatıyor.

6. “Ucuz Roman (Pulp Fiction)”

“Ucuz Roman” bir 1994 yapımı film ve En İyi Senaryo dahil dört dalda Oscar ödülü kazandı. Film, birbirine bağlı hikayeleri olan suç temalı bir film.

İzlenmesi Gereken Ödüllü Filmler

7. “Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü”

“Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü” bir 2003 yapımı film ve En İyi Film dahil on bir dalda Oscar ödülü kazandı. Film, Orta Dünya’da yaşanan fantastik bir macerayı anlatıyor.

8. “Kara Şövalye (The Dark Knight)”

“Kara Şövalye” bir 2008 yapımı film ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dahil iki dalda Oscar ödülü kazandı. Film, Batman’in, Joker adlı bir suçlunun yarattığı kaosla mücadelesini anlatıyor.

9. “Parazit (Parasite)”

“Parazit” bir Güney Kore filmi ve 2019 yılında En İyi Film dahil dört dalda Oscar ödülü kazandı. Film, sınıf farklılıkları, aile, zengin-fakir çekişmesi gibi konuları ele alıyor.

10. “Suyun Sesi (The Shape of Water)”

“Suyun Sesi” bir 2017 yapımı film ve En İyi Film dahil dört dalda Oscar ödülü kazandı. Film, sessiz bir temizlikçi kadının, sıra dışı bir yaratıkla olan ilişkisini anlatıyor.

11. “Yeşil Rehber (Green Book)”

“Yeşil Rehber” bir 2018 yapımı film ve En İyi Film dahil üç dalda Oscar ödülü kazandı. Film, 1960’lı yıllarda bir İtalyan-Amerikan şoförün, bir Afrika kökenli Amerikalı piyanistin şoförlüğünü yaparken yaşadıklarını konu alıyor.

12. “Geri Dönüşüm Kutusu”

“Geri Dönüşüm Kutusu” bir 2015 yapımı film ve En İyi Film dahil altı dalda Oscar ödülü kazandı. Film, bir trans kadının hayatını anlatıyor.

What do you think?

Written by Ömer

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

61 Comments

Kağıt Boyutları | A, B ve C Kağıtları

Kağıt Boyutları | A, B ve C Kağıtları

Özkan Uğur Hayatını Kaybetti! | Cenaze Töreni Programı Belli Oldu | Özkan Uğur Neden Öldü ? Ne Hastasıydı ? Cenaze Ne Zaman ?

Özkan Uğur Hayatını Kaybetti! | Cenaze Töreni Programı Belli Oldu