in , ,

Kariyeri Boyunca Futbol Oynamayan Futbolcu

Carlos Kaiser Kimdir ?

Kariyeri Boyunca Futbol Oynamayan Futbolcu Carlos Kaiser
Kariyeri Boyunca Futbol Oynamayan Futbolcu Carlos Kaiser

Tüm Zamanların En Büyük Futbolcusu

Tüm zamanların en büyük futbolcularından biri olan , son zamanlarda halkın dikkatini çekerek tüm zamanların en büyük futbolcuları listesinin başında yer aldı. Onu spordaki birçok yetenekli oyuncu arasında öne çıkaran, kötü şöhretli hikayesidir.

Carlos Henrique Raposo doğumlu, kariyerine 1970’lerde ve 1980’lerde Brezilya futbol sahnesinde başladı. Birçok kişi onu ortalama bir oyuncu olarak görse de, onu diğerlerinden ayıran şey anlaşmalar yapma ve kulüp sahiplerini onu bir oyuncu olarak kaydetmeye ikna etme konusundaki inanılmaz becerileridir.

Her şey nasıl başladı?

1970’lerde Vasco da Gama ile ilk sözleşmesini aldı. Sözleşmeyi imzalarken, yıllar boyunca tek ortağı olan bir ajansla konuşmaya başladı. Vasco da Gama’dan Fluminense, Flamengo, Bangu ve Portuguesa gibi birçok kulübe taşındı.

Her kulüpte en iyi yaptığı şeyi yaptı: karizma göstermek ve anlaşmalar yapmak. Kulüp sahiplerini tek bir maç bile oynamadan onu imzalamaya bu şekilde ikna etti. Gösterişli yaşam tarzı, tasarımcı kıyafetleri ve lüks tüketim mallarıyla tanınıyordu. Cazibesi ve bağlantıları ile serbest kaldıktan sonra bile kulüplerle sözleşmeler yapmayı başardı.

Büyük Yalan

En inanılmaz şey, sahaya hiç ayak basmamış olması. Yine de, yetenekli bir futbolcu olduğuna inandırarak Brezilya’nın en iyi kulüplerinden bazılarını dolandırmayı başardı. Kariyerinin yirmi yılı boyunca, tek bir maç oynamadan birkaç kulüpte sözleşme yapmayı başardı.

En büyük kariyer başarısı, onu tüm zamanların en hileli oyuncularından biri yapan Brezilya Milli Takımı’nın bir parçası olduğu 1989 yılındaydı. Yine de tekniği, bütün bir ulusu kandırabildiği için birçok kişi tarafından beğenildi.

Mirası birçok kişiye ilham verdi. Son yıllarda azim, sıkı çalışma ve yaratıcılığın sembolü haline geldi. Kendinden emin bir şekilde yalan söyleyerek ve insanları kandırarak hedeflerine ulaşmayı ve zirveye çıkmayı başardı.

Uzun futbol kariyerinin yanı sıra Pele ile olan dostluğuyla da biliniyordu. Popüler inanışın aksine, Pele onun bir dolandırıcı olduğunu biliyordu ama ikisi yine de arkadaş oldular. İkisi arasındaki dostluk o kadar güçlüydü ki, Pele arkadaşına desteğini bile teklif etti.

Başarılarına ve başarısına rağmen, onu öne çıkaran bu garip hikayesidir. Bugün, tüm zamanların en büyük futbolcularından biri olarak biliniyor ve kendine inanmanın ve asla pes etmemenin ne anlama geldiğinin bir örneği.

Carlos Kaiser’in hikayesi herkese ilham kaynağı. Bir yalandan başarılı bir kariyer inşa etmeyi ve tarihe damgasını vurmayı başardı. Yirmi yıl boyunca, olasılıklar ona karşı olsa bile devam etti. Hayallerinin peşinden koşarken cesaret ve kararlılık gösterdi – taklit etmeye değer bir şey.

What do you think?

Bir yanıt yazın

GIPHY App Key not set. Please check settings

32 Comments

Çekimi 12 Yıl Süren Film | Boyhood

Çekimi 12 Yıl Süren Film | Boyhood

Dünyanın En Yaşlı Kedisi Creme Puff

Dünyanın En Yaşlı Kedisi | Creme Puff